Polski Angielski Niemiecki Czeski

IV Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska MARATON MTB im. A. Filipiaka „FISHA”

IV Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska MARATON MTB im. A. Filipiaka „FISHA” Print

Tym razem spotykamy się wcześniej, już w sobotę 16 lipca, jak zwykle na głównym parkingu w Zieleńcu. Na starcie pojawi się również narodowa kadra MTB: Maja Włoszczowska, Ola Dawidowicz, Magda Sadłecka i Paula Gorycka pojadą honorowo jedną pętlę, a trener Andrzej Piątek obiecał zwycięzcy koszulkę z ich autografami.


Ponieważ IV Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka „Fisha” to impreza dla każdego, proponujemy dwie wersje: łatwiejszą 30 km oraz dłuższą, 55 km. To już czwarta edycja maratonu i żeby nie powtarzać poprzednich tras, zdecydowaliśmy się na kilka zmian. W tym roku tysiąc będzie liczbą przewodnią: dwukrotnie będziemy zdobywać wysokość 1000 m.n.p.m., a na jednej pętli czeka nas wspinaczka tysiąc metrów w górę.

Pojedziemy po zielenickich nartostradach, zdobędziemy Orlicę (1084 m n.p.m)., najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich, siedmiokilometrowym odcinkiem Drogi Ku Szczęściu zjedziemy do Dusznik Zdrój i po kilkunastokilometrowej wspinaczce, odwiedzając Torfowiska Pod Zieleńcem wrócimy na metę, pokonując 30 km.

 

Maraton jest częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Polska na rowery". Honorowym patronatem objął go Ryszard Szurkowski, najlepszy polski kolarz wszechczasów.

 

Imprezę przygotowuje Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej, który, zapewnia profesjonalne warunki: pełne zabezpieczenie medyczne, dobrze oznakowaną trasę oraz posiłki. W tym roku wpisowe obniżyliśmy do 40 i 20 zł. Dokładny opis trasy i szczegóły na www.memorial.bikebrother.pl.

Aneta Augustyn

 

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

Pogoda
Duszniki Zdrój ››

°C °C

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013