Polski Angielski Niemiecki Czeski

66 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju

66 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju Print

Pierwszy Festiwal odbył się w sierpniu 1946 roku – w 120 rocznicę dusznickich koncertów genialnego kompozytora. Dziś jest to niezwykle prestiżowa impreza, do której niezwykle trudno jest się zakwalifikować. To miejsce, w którym spotykają się utalentowani pianiści, wirtuozi, pedagodzy i krytycy z całego świata. Występowali tu artyści tej miary co Wladimir Aszkenazy, Halina Czerny-Stefańska, Fu Tsong, Jan Ekier, Bella Dawidowicz, Ikuko Endo, Regina Smendzianka, Piotr Paleczny, Krystian Zimerman i Garrick Ohlsson. Koncertom towarzyszą kursy mistrzowskie, podczas których młodzi artyści z całego świata doskonalą swój warsztat pod okiem wybitnych, polskich i zagranicznych, pedagogów. Nie można wycenić dorobku 65 festiwali chopinowskich, tak jak nie można wycenić wzruszeń artystów i słuchaczy oraz zaangażowania organizatorów, dzięki którym Duszniki zarówno Polakom, jak i wielu obcokrajowcom kojarzą się z nazwiskiem największego polskiego kompozytora i pianisty.

 

Podczas tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach od 5 do 13.08.2011 r. wystąpią: Yulianna Avdeeva, Ingolf Wunder, Lukas Geniusas, Daniil Trifonov, Leonora Armellini, Denis Kozhukhin, Francesco Piemontesi, Giovanni Belluci, Eduard Kunz, Andrea Bonatta, Nikolai Lugansky, Aleksandra Świgut, Marcin Koziak, Paweł Wakarecy.

 

Bilety do nabycia:

Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich

Rynek 10, 57-340 Duszniki Zdrój

tel./fax 48 74/ 866 92 80

e-mail: chopin@festival.pl

 

Więcej informacji na stronie www.chopin.festival.pl.

 

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

Pogoda
Duszniki Zdrój ››

°C °C

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013